Pierwsze Mistrzostwa Jakości Obsługi – start!

Rozpoczęły się Mistrzostwa Jakości Obsługi!

W czerwcu i lipcu emocje Polaków rozgrzeją się do czerwoności i to nie tylko za sprawą piłkarskich Mistrzostwach Świata w Rosji. Wrażeń będzie jeszcze więcej, ponieważ rozpoczęły się pierwsze w naszym kraju Mistrzostwa Jakości Obsługi! Rywalizują w nich najlepsze firmy w Polsce, uhonorowane tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi 2018.

W tych mistrzostwach nie chodzi o bramki, lecz o opinie. To klienci firm zdecydują kto zwycięży, zgodnie z mottem Polskiego Programu Jakości Obsługi „Twoja opinia się liczy”. Opinie konsumentów wpływają dynamicznie na wyniki meczów, rozgrywanych na stronie mistrzostwa.jakoscobslugi.pl

Podczas uroczystej Gali Gwiazd Jakości Obsługi w Business Centre Club w Warszawie, rozlosowane zostały grupy, w których firmy zmierzą się ze sobą w pierwszej fazie rozgrywek. Firmy, które otrzymają najwięcej konsumenckich rekomendacji, wyjdą zwycięsko ze swoich grup i spotkają się w fazie pucharowej.

Korzyści dla firm i konsumentów

Liczne badania marketingowe wskazują, że firmy dbają o jakość obsługi klienta i poprawiają standardy obsługi. O tym jednak, czy robią to skutecznie decydują konsumenci, nagradzając najlepsze firmy Gwiazdami Jakości Obsługi. Tytuł Gwiazdy stanowi nie tylko najwyższy poziom wyróżnienia, ale również zobowiązanie do utrzymania jakości i dalszego doskonalenia obsługi. W tym celu, aby Gwiazdy nie traciły kondycji, związanej z jakością obsługi klientów i obsługiwały ich na jak najwyższym poziomie przez cały rok, Polski Program Jakości Obsługi wraz z ekspertami SecretClient® zorganizowali Mistrzostwa Jakości Obsługi.

Mistrzostwa są także znakomitą okazją do tego, aby Gwiazdy Jakości Obsługi mogły integrować swoich pracowników wokół idei doskonalenia jakości obsługi. To właśnie oni, pracownicy sklepów, kasjerzy, doradcy klienta i serwisanci, na co dzień stanowią reprezentację firmy. Liczymy, że Mistrzostwa Jakości Obsługi 2018 będą stanowiły dla nich dodatkową motywację i okazję do coraz lepszej gry na polu konsumenckich potrzeb. Dzięki temu, wygrywamy wszyscy, zarówno konsumenci, jak i firmy oraz ich zespoły.

Quality wide benchmarking – nowa jakość badań satysfakcji klienta.

Rozgrywki między firmami są niezwykle ciekawe, ponieważ mierzą się ze sobą najlepsi przedstawiciele różnych branż, m.in. banki, firmy telekomunikacyjne oraz sieci sprzedaży. Dzięki temu, zyskują możliwość porównania standardów i satysfakcji konsumentów, wykraczając daleko poza własną branżę. Benchmarking firm, które wcześniej nie traktowały siebie jako punktów odniesienia i wzorców do naśladowania, wprowadza nową jakość do badań satysfakcji konsumentów w Polsce.

Aby pomóc firmom zidentyfikować swoje mocne strony oraz słabości przeciwników Polski Program Jakości Obsługi, przy współpracy z analitykami SecretClient udostępnia klientom raporty wiedzy oraz w miarę potrzeb organizuje dodatkowe badania Tajemniczy Klient. Wiedza płynąca z kompleksowego programu badań marketingowych pozwala identyfikować potencjalne zagrożenia związane z obsługą klienta, wprowadzać usprawnienia i tym samym wyprzedzać konkurencję. Pozwala łączyć interesy firm i konsumentów, z czego płyną korzyści dla obu stron. Firmy zyskują bardziej zadowolonych i lojalnych klientów, a ci zyskują wyższą jakość obsługi i doceniają, że ich opinia się liczy.

Integracja i motywacja pracowników

Pracownicy powinni grać w jednej drużynie, być „reprezentacją” firmy i dodatkowo czerpać z tego satysfakcję. Polski Program Jakości Obsługi przygotował specjalny program dla zespołów sprzedażowych pt. „Złota Jedenastka”. Ma on na celu wykorzystywać pozytywną rywalizację pracowników do podnoszenia wyników na każdym poziomie struktury organizacyjnej. „Złota Jedenastka” pozwala osiągnąć wzrost lojalności zespołu oraz ograniczyć odpływ cennych pracowników. Program to niższe koszty premiowania dzięki elementom grywalizacji: puchary, medale, nagrody.

Więcej informacji o Mistrzostwach Jakości Obsługi znajduje się na stronie: mistrzostwa.jakoscobslugi.pl