Mistrzostwa Jakości Obsługi 2018

Organizujemy Mistrzostwa Jakości Obsługi!

Już niebawem emocje Polaków zostaną rozgrzane do czerwoności i to nie tylko za sprawą piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Wkrótce w naszym kraju rozpoczną się Mistrzostwa Jakości Obsługi, w których zmierzą się najlepsi z najlepszych – firmy nagrodzone Gwiazdami Jakości Obsługi 2018.

Zmierzą się ze sobą firmy, które najlepiej realizują potrzeby klientów i najcelniej strzelają gole konkurencji. Firmy te będę rywalizowały ze sobą w najwyższej lidze w Polsce. W tych mistrzostwach nie będzie chodziło jednak o tradycyjne bramki, lecz o opinie konsumentów. To właśnie oni zdecydują, które firmy zwyciężą w poszczególnych rozgrywkach, zgodnie z mottem Polskiego Programu Jakości Obsługi: „Twoja opinia się liczy”.

Podczas uroczystej Gali Gwiazd Jakości Obsługi w Business Centre Club w Warszawie, rozlosowane zostały grupy, w których w pierwszej fazie rozgrywek firmy zmierzą się ze sobą.

Rywalizacja na najwyższym poziomie

Rozgrywki między firmami będą niezwykle ciekawe, ponieważ zmierzą się ze sobą najlepsi przedstawiciele różnych branż, m.in. banki, firmy telekomunikacyjne oraz sieci sprzedaży. Mistrzostwa odbędą się w systemie grupowym i pucharowym. Zwycięskie firmy wyjdą z grup i zmierzą się w półfinale i finale.

Gwiazdy Jakości Obsługi 2018 będą rywalizowały ze sobą jakością obsługi klienta. W Mistrzostwach Jakości Obsługi dobre opinie zmieniają się w zwycięskie gole i te firmy, które będą lepiej obsługiwały konsumentów i zyskają od nich lepsze opinie, wyjdą zwycięsko ze spotkań. W ramach Mistrzostw Jakości Obsługi rozegrają umowne „mecze” na portalu jakoscobslugi.pl.

Korzyści na firm i konsumentów

Konsumenci wybrali Gwiazdy Jakości Obsługi 2018, jednak chcą aby Gwiazdy nie traciły swojej wysokiej kondycji, związanej z jakością obsługi klienta, aby nadal ją utrzymywały i obsługiwały klientów na najwyższym poziomie przez cały rok. W tym celu Polski Program Jakości Obsługi wraz z ekspertami SecretClient® organizuje Mistrzostwa Jakości Obsługi. Boiskiem będzie sieć sprzedaży i komunikacji najlepszych firm w Polsce.

Mistrzostwa Jakości Obsługi to znakomita okazja do tego, aby Gwiazdy Jakości Obsługi mogły integrować swoich pracowników. To oni na co dzień grają na boisku i obsługują klientów. Motywacja i integracja pracowników pozytywnie wpływa na polepszenie obsługi klienta, co bezpośrednio przekłada się na zadowolenie klientów z usług. Mistrzostwa Jakości Obsługi to zatem korzyści zarówno dla firm jak i konsumentów.

Jak wygrać Mistrzostwa Jakości Obsługi?

Pracownicy powinni grać w jednej drużynie, być „reprezentacją” firmy i dodatkowo czerpać z tego satysfakcję. Polski Program Jakości Obsługi przygotował specjalny program dla zespołów sprzedażowych „Złota 11-stka”. Ma on na celu wykorzystywać pozytywną rywalizację pracowników do podnoszenia wyników na każdym poziomie struktury organizacyjnej. „Złota 11-stka” pozwala osiągnąć wzrost lojalności zespołu oraz ograniczyć odpływ cennych pracowników. Program to niższe koszty premiowania dzięki elementom grywalizacji: puchary, medale, nagrody.

Badania marketingowe pokazują, że firmy nieustannie dbają o jakość obsługi klienta, ulepszając swoje standardy obsługi, jednak to klienci decydują o tym, czy te standardy zaspakajają ich potrzeby. Konsumenci mogą wystawiać opinie na temat Gwiazd Jakości Obsługi na portalu jakoscobslugi.pl na podstawie których zostaną wyliczone wyniki poszczególnych meczów. Dobre opinie o jakości obsługi klienta zamieniają się na zwycięstwa.

Wiedza o innych zespołach

Aby pomóc firmom zidentyfikować swoje mocne strony oraz słabości przeciwników Polski Program Jakości Obsługi udostępnia klientom raporty wiedzy oraz organizuje dedykowane badania Tajemniczy Klient. Wiedza z badań marketingowych pozwala identyfikować potencjalne zagrożenia związane z obsługą klienta, wprowadzać usprawnienia i tym samym wyprzedzać konkurencję. Ta identyfikacja pozwala łączyć interesy firm i konsumentów, a z tego płyną korzyści dla obu stron. Konsumenci tworzą społeczność, wiedzą że ich opinia się liczy, a przedsiębiorcy muszą wsłuchiwać się w ich głos.

Więcej informacji o Mistrzostwach Jakości Obsługi znajduje się na stronie: www.mistrzostwa.jakoscobslugi.pl