Paragony w badaniach satysfakcji klientów

Uruchomiliśmy badania jakości obsługi w oparciu o paragony.

Nowa usługa pozwala prowadzić badanie satysfakcji klientów z wykorzystaniem kodów na paragonach fiskalnych. Rozwiązanie zostało wdrożone w kwietniu 2017 roku dla sieci restauracji North Fish. Klienci, którzy otrzymują paragon ze specjalnym kodem, mogą podzielić się opiniami na temat odwiedzonych przez siebie restauracji, wypełniając ankietę na dedykowanej stronie. Dzięki temu klienci zyskują realne znaczenie w kształtowaniu standardów jakości obsługi, a firma wartościowe informacje. Dodatkowo, badanie zostało wzbogacone o elementy programu lojalnościowego. Konsumenci otrzymują kupony rabatowe do sieci restauracji North Fish na zakup Smoothie oraz Lemoniady za 1 grosz.

Jak działa to narzędzie badania satysfakcji klienta i w czym tkwi jego siła?

Firmy, dla których SecretClient® realizuje badania marketingowe zyskały narzędzie, które otwiera nowy wachlarz możliwości. Badanie jakości obsługi z wykorzystaniem kodów nadrukowanych na paragonach dostarcza wielu informacji na temat satysfakcji klienta oraz przebiegu całego procesu obsługi w konkretnych placówkach, z dokładnym wskazaniem miejsca, daty i godziny. Wnioski płynące z badania są tym cenniejsze, że opierają się na doświadczeniach rzeczywistych klientów, a więc najważniejszej dla firmy grupy odbiorców. Firma zyskuje możliwość spojrzenia na swoją obsługę i potrzeby klientów z szerszej perspektywy.

Przykładowo SecretClient® od przeszło roku monitoruje jakość obsługi w 38 restauracjach North Fish, prowadząc w nich regularne badania metodą Tajemniczy Klient. Dzięki nowemu narzędziu badawczemu opartemu o paragony pozyskujemy obecnie dane z dwóch, wzajemnie uzupełniających się źródeł. Zarówno kontrolujemy realizację standardów w oparciu o badania Tajemniczego Klienta, jak i badamy poziom satysfakcji „zwykłych” klientów, wypełniających ankiety satysfakcji z wykorzystaniem kodów nadrukowywanych na paragonach.

Dzięki temu, firmy dla których prowadzimy badania marketingowe mogą jeszcze lepiej rozwijać swoją ofertę i doskonalić jakość obsługi. Obecnie w większym stopniu „trzymają rękę na pulsie” – na bieżąco badając satysfakcję i potrzeby klientów za pomocą dedykowanych ankiet konsumenckich, a równolegle audytorzy Mystery Shopping weryfikują pracę personelu sieci sprzedaży, standardy obsługi, ekspozycji, jak również jakość produktów.

Oprogramowanie do badania satysfakcji klientów i opieka informatyczna.

System badania satysfakcji klientów w oparciu o kody nadrukowywane na paragonach, w tym strona internetowa z ankietą dla konsumentów oraz technologia przetwarzania kodów, zostały wdrożone przez programistów zatrudnionych na stałe w naszym Dziale IT. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia wprowadzanie nowych funkcjonalności i zmian oprogramowania, czy integrację z systemami informatycznymi i kasowymi Klientów SecretClient®, ale także zapewnia stabilność systemu, pełen nadzór nad przebiegiem programu badawczego i szybką reakcję.

Podobne programy funkcjonują już w takich sieciach sprzedaży jak McDonald’s, Starbucks, KFC, czy Obi. Wprowadzając swoje własne narzędzie badań przy użyciu paragonów SecretClient® – flagowy okręt Grupy VSC, wypływa na jeszcze szersze wody. Zapraszamy do współpracy firmy zainteresowane wdrożeniem u siebie badania satysfakcji klientów z wykorzystaniem paragonów i ankiet konsumenckich. Prezentowane rozwiązanie jest adresowane zarówno dla firm, zainteresowanych możliwością spojrzenia na jakość obsługi klienta z dwóch stron, tj. metodą ankiet oraz poprzez wizyty Tajemniczych Klientów, jak i firmy, które do tej pory pozyskiwały opinie klientów samodzielnie, za pomocą ankiet online.

Badania z paragonami rozwijają również korzyści synergii Grupy VSC.

Prezentowane narzędzie jest idealnym podsumowaniem tego, czym cała Grupa VSC zajmuje się od przeszło 19 lat, czyli synergią badań i budowy lojalności. Dbając o jakość obsługi w punktach sprzedaży poprzez badania, równocześnie oferujemy konsumentom konkretne korzyści, które wiążą ich z daną marką na dłużej. Ugruntowany pomysł na połączenie dbania o jakość obsługi z motywacją zaowocował obecnie nową usługą, ale warto zaznaczyć, że już od lat nasi Klienci korzystają z różnych usług, w których łączymy badania marketingowe z motywacją i systemami lojalnościowymi.

Zbieranie opinii potransakcyjnych z jednoczesną zachętą do dalszych zakupów stoi pośrodku specjalizacji naszej firmy. W zależności od rozłożenia akcentów w komunikacji, takie rozwiązanie może zostać dodane do usług każdego Klienta Grupy VSC. Jest naturalnym dopełnieniem oferty badawczej SecretClient oraz czy portalu jakoscobslugi.pl, gdzie w centrum zainteresowań Polskiego Programu Jakości Obsługi znajduje się badanie opinii i satysfakcji konsumentów. Pamiętajmy także, że po dodaniu opinii konsument zyskuje prezent w postaci rabatu bądź gratisu, po który zgłosi się do placówki firmy i przy okazji może dokonać kolejnej transakcji. Taka zachęta do ponownego zakupu z pewnością może zainteresować te firmy, dla których Grupa VSC opracowuje systemy lojalnościowe i programy motywacyjne.

Zapraszamy do współpracy.

Masz więcej pytań?

Dowiedz się więcej od naszych Project Managerów:

Skorzystaj z 24 lat doświadczeń.

+48 71 799 89 59
wew: 50, 51

polska@secretclient.com

Zobacz więcej AKTUALNOŚCI.