Wiemy, gdzie jest złoty pociąg


/09.2015/ Wiemy, gdzie jest złoty pociąg!

Wszyscy szukają legendarnego złotego pociągu w okolicach Wałbrzycha, ale prawdziwy skarb znajduje się w innym miejscu. Nie chodzi o złote sztabki, lecz o coś dużo cenniejszego – miliony klientów i miliardy złotych.

Mamy dowody na to, że ten skarb może się znajdować na podwórku Twojej firmy. Prawdziwe bogactwo zwykle jest zakopane, ale warto je odnaleźć i wydobyć, aby zyskać znacznie więcej niż 10% znaleźnego. Chodzi o ukryty potencjał klientów oraz wzrosty zysków przez wiele kolejnych lat! Mamy udokumentowane sukcesy na tym polu i przygotowaliśmy instrukcję, jak w 3 krokach odnaleźć własny „złoty pociąg”.

Do poszukiwań włączył się Polski Program Jakości Obsługi.

Należy zacząć od zlokalizowania pociągu, czyli ustalenia co pociąga i motywuje klientów w danej firmie, a co sprawia, że wybierają oni konkurentów? Poszukiwacze złotego pociągu używają archiwalnych map i georadarów, które jednak nie sprawdzą się w biznesie. Lepszym sposobem opracowania mapy motywacji będą badania marketingowe, lecz nie szukajmy ich w szufladach. Archiwalne badania sprzed miesięcy mogą doprowadzić nas jedynie w okolice celu lub zupełnie zmylić trop.

Najlepiej skorzystać z aktualizowanych każdego dnia danych Polskiego Programu Jakości Obsługi oraz wyników badania satysfakcji klientów, dostępnych na portalu jakoscobslugi.pl. Ta unikalna platforma dialogu konsumentów z firmami codziennie, przez 365 dni w roku monitoruje opinie klientów 45 tysięcy firm z 200 branż. Dużo lepiej niż georadar sprawdzi się natomiast aplikacja Premia360 na smartfony. Dzięki niej konsumenci oceniają jakość obsługi klienta bezpośrednio w miejscach sprzedaży, dostarczając cennych wskazówek w zakresie organizacji obsługi i satysfakcji.

Dzięki tym narzędziom otrzymamy precyzyjnie ustalone kierunki dotarcia do skarbu, wskazane poprzez samych klientów. Dowiemy się co zrobić, aby kupowali częściej i więcej. Dodatkowo z opinii na temat konkurencji wydobędziemy wiedzę, pozwalającą zwiększyć udziały firmy w rynku. Jeśli zyska ona przychylność klientów, otrzyma Gwiazdę Jakości Obsługi – znak rozpoznawany przez 10 mln klientów w Polsce. Więcej

Tajemniczy Klienci SecretClient® wydobywają złoty pociąg!

Zanim dotrzemy do skarbu kryjącego się w potencjale naszych klientów, musimy – podobnie jak poszukiwacze złotego pociągu – usunąć przeszkody, uważając przy tym na różne pułapki i miny. W przypadku firm najczęściej chodzi o takie bariery, jak: niedoskonałe bądź nierealizowane standardy jakości obsługi, niepełna dostępność oferty na półce, wadliwe postawy i braki wiedzy u sprzedawców. Zdarza się także, że naszych klientów zniechęcają miny personelu i wybuchowa atmosfera panująca w punktach sprzedaży. Należy je umiejętnie rozbroić.

Najlepszym rozwiązaniem na wydobycie potencjału sieci sprzedaży są badania Mystery Shopping, ponieważ Tajemniczy Klient na miejscu pomoże szczegółowo zweryfikować szanse i zagrożenia w każdej z naszych placówek. Czas i zasięg nie stanowią problemu, ponieważ mamy do dyspozycji największą w Polsce sieć 70 tys. Tajemniczych Klientów SecretClient®.

Cykliczne audyty Tajemniczy Klient pomogą firmie usunąć bariery wzrostu, wdrożyć i rozwijać standardy obsługi oraz zmotywować personel. Oczywiście pod warunkiem, że badanie zostanie odpowiednio przygotowane i będzie opierało się na właściwych narzędziach. W tym zakresie nieocenione okazuje się doświadczenie Grupy VSC, od lat realizującej najwięcej badań mystery shopping w naszym kraju i zapewniającej odpowiednią opiekę etatowych project managerów i koordynatorów. Więcej

Bogactwo lojalności – jak je chronić i pomnażać?

Jak sprawić, aby odkryte bogactwo nie traciło, lecz zyskiwało na wartości? To pytanie szczególnie dotyczy zdobytych przez firmę klientów i ich aktywności. Możemy tu wykorzystać dwa skuteczne zestawy narzędzi: marketing relacji oraz programy lojalnościowe. Regularna komunikacja oraz programy motywacyjne pozwolą nam utrzymać klientów i sprawić, że będą wracali i ponawiali swoje zakupy. W ten sposób zapewnimy firmie utrzymanie udziałów w rynku i wzrost obrotów.

W zakresie budowy, wdrożenia i obsługi systemu lojalnościowego warto korzystać ze wsparcia ekspertów Grupy VSC i 17 lat doświadczeń marki programylojalnosciowe.pl. W ten sposób otrzymamy system lojalnościowy „uszyty na miarę” i precyzyjnie dopasowany do firmy oraz jej grupy docelowej, a nie rozwiązanie „pudełkowe”, które nie zapewniłoby nam właściwej opieki nad programem i jego rozwoju.

Kompleksowa obsługa programu lojalnościowego to m.in. stworzenie i prowadzenie skutecznej komunikacji (www, sms, infolinia), dedykowany system IT, katalogi nagród, własne centrum logistyki nagród, obsługa prawna i podatkowa, regulaminy, raportowanie, aktywizacja uczestników i opieka Project Managera nad rozwojem programu lojalnościowego. Co więcej, nasz program lojalnościowy będzie sam na siebie zarabiał dzięki generowanym wzrostom. Więcej

Czujesz pociąg do relacji? Wybierz bezpośrednie połączenie!

Całą trasę, poprzez opisane wyżej 3 etapy można pokonać z kilkoma przesiadkami, tracąc sporo czasu i energii, na wdrażanie kolejnych składów firm i zespołów, albo wybrać relację bezpośrednią, która najszybciej doprowadzi nas do celu!

Grupa VSC jako jedyna w Polsce łączy mystery shopping, badania satysfakcji konsumentów oraz programy lojalnościowe, zapewniając im efekt synergii. Połączenie 3 marek: SecretClient®, Programylojalnosciowe.pl i Polskiego Programu Jakości Obsługi w grupę usług procentuje wartościami dodanymi, wzrostem skuteczności oraz pozwala zaoszczędzić czas i koszty.

Czujesz pociąg do bogactw kryjących się w potencjale klientów Twojej firmy, chcesz je odnaleźć, wydobyć i pomnażać? Działaj, zanim ubiegnie Cię konkurencja! Planując kolejny kwartał lub budżet i strategię na przyszły rok warto pamiętać, że tylko w Grupie VSC zyskasz bezpośrednie połączenie usług oraz korzyści! Więcej


Zobacz wszystkie Aktualności: