Konkurs jakości obsługi ORLEN

/02.2015/ Konkurs jakości obsługi na stacjach PKN ORLEN.

Sukcesem zakończyliśmy program badawczo-motywacyjny, prowadzony przez Grupę VSC w ramach Polskiego Programu Jakość Obsługi dla PKN ORLEN. Celem konkursu było badanie satysfakcji klientów na stacjach paliw tej marki. W trakcie badania marketingowego, wśród uczestników zgłaszających swoje opinie na portalu jakoscobslugi.pl, wyłoniliśmy ponad 50 szczęśliwych zwycięzców, którzy otrzymali nagrody w ramach programu motywacyjnego.

Badanie satysfakcji klientów stacji paliw cieszyło się ogromnym zainteresowaniem użytkowników portalu jakoscobslugi.pl. Badanie marketingowe dostarczyło naszemu klientowi szeregu cennych wskazówek na co konsumenci zwracają uwagę i co jest dla nich kluczowe przy wyborze stacji paliw.

Jesteśmy przekonani, że raporty i wskazówki ekspertów Grupy VSC będą dla menedżerów PKN ORLEN źródłem cennych pomysłów i rekomendacji oraz pomogą optymalizować jakość i standardy obsługi. Zostaną z pewnością wykorzystane również w programach szkoleń personelu.

Dlaczego warto łączyć Mystery Shopping
z opiniami „zwykłych klientów”?

Badania marketingowe Mystery Shopper pozwalają sprawdzić poziom realizacji standardów obsługi klientów, ich zgodność z firmowymi ustaleniami i celami. Grupa VSC, która pod marką SecretClient® prowadzi badania Tajemniczy Klient, od 17 lat pomaga firmom optymalizować jakość obsługi, dzieli się wiedzą i narzędziami użytecznymi z punktu widzenia szkoleń personelu, marketingu relacji oraz komunikacji. Aby jednak uzyskać pełen obraz, warto na ustalone standardy i procedury spojrzeć z drugiej strony – oczyma rzeczywistych konsumentów.

Dzięki ścisłej współpracy zespołów SecretClient® i Polskiego Programu Jakość Obsługi klienci Grupy VSC otrzymują spojrzenie z dwóch stron – Tajemniczych Klientów i prawdziwych konsumentów. PKN ORLEN prowadząc program motywacyjny dla klientów pozyskał z rynku nieocenioną wiedzę, którą wraz z badaniami Mystery Shopping może wykorzystać do optymalizacji jakości obsługi nie tylko w ujęciu statystycznym, ale również na konkretnych stacjach paliw.

Co istotne, prawdziwi konsumenci oceniając jakość obsługi klienta nie posługują się scenariuszami, ani nie znają firmowych standardów. Opisując własne subiektywne odczucia dostarczają firmie dodatkowych informacji i bodźców. Klienci Grupy VSC otrzymują zatem pełny, rynkowy obraz jakości obsługi klienta i – co warto podkreślić – porównanie do konkurencji.

Badania marketingowe prowadzone przez Grupę VSC pozwalają naszym klientom uzyskać informacje na temat współpracy konsumentów z firmą, opinie o jej produktach oraz usługach. Otrzymują obszerne raporty wzbogacone o analizy ilościowe i jakościowe wraz ze spostrzeżeniami i pomysłami na usprawnienia. Ogromną wartością raportów jest porównanie badanej firmy z konkurencją. Klienci Grupy VSC otrzymują szereg informacji z badania jakości obsługi klientów na temat swoich rynkowych rywali i otoczenia. Polski Program Jakość Obsługi gromadzi olbrzymią bazę wiedzy oraz aktualnych informacji płynących z rynku i dzieli się nią ze swoimi klientami. Doświadczeni analitycy opracowują raporty na podstawie opinii zbieranych przez cały rok, przez 24 h na dobę za pomocą multiplatformy jakoscobslugi.pl i aplikacji na smartfony Premia360.

Zobacz więcej: na temat łączenia badań z motywacją i korzyści.Zobacz wszystkie Aktualności: