Światowy Dzień Jakości

Z okazji listopadowego Dnia Jakości

9 XI składamy naszym Klientom, pracownikom i 65.000 audytorom, współtworzącym naszą sieć Tajemniczy Klient, życzenia dalszych sukcesów w obszarze badania jakości obsługi klienta. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki Wam możemy obchodzić nie jeden, lecz aż 365 Dni Jakości w roku, ponieważ każdego dnia wspólnie osiągamy sukcesy, w tym ten najważniejszy:

Badania mystery shopping poprawiają jakości obsługi w Polsce.
Coraz więcej firm świadczących usługi, sieci handlowych, banków, operatorów komórkowych, aptek, stacji paliw chce sprawdzić swoich pracowników i w sposób obiektywny ocenić jakość obsługi klienta. W tym celu wiele z nich decyduje się zlecić badanie satysfakcji klientów ekspertom SecretClient®. Grupa VSC realizuje badania marktingowe w różnych sektorach usług. Można tu wymienić znane marki sklepów spożywczych, usług telekomunikacyjnych, bankowych, sklepów RTV/AGD a także inne, które chcą aby Tajemniczy Klient ocenił ich jakość obsługi klienta. Obiektywne spojrzenie ekspertów SecretClient®, połączone z konfrontacją opinii „zwykłych” konsumentów w ramach Polskiego Programu Jakość Obsługi™, pozwala firmom w najwyższym stopniu doskonalić standardy obsługi klienta. Doskonaląc się, firmy „podnoszą poprzeczkę” w branży, nie pozwalając swoim konkurentom na bezczynność w zakresie jakości obsługi klienta. To przekłada się na satysfakcję nas wszystkich.

Badania satysfakcji klienta wzmacniają ten efekt.
Firmy dbają o zadowolenie konsumentów, ponieważ zależy im na sprzedaży oraz na tym, aby korzystali oni wielokrotnie z ich usług, a także polecali markę wśród znajomych. Wiadomo nie od dziś, że jakość obsługi na wysokim poziomie zachęca nas do lojalności. Lubimy wracać do firm i miejsc, w których zostaniemy obsłużeni w fachowy, kulturalny oraz życzliwy sposób. Coraz więcej marek, widząc ten potencjał, chce świadczyć jak najwyższy poziom obsługi i buduje wizerunek godnej polecenia firmy. W związku z tym, badając standardy obsługi klienta metodą Tajemniczy Klient firmy bardzo często decydują się na równoległe badanie satysfakcji klientów poprzez ankiety osobiste lub telefoniczne. Dzięki temu firma uzyskuje spojrzenie z dwóch stron. Tajemniczy Klient sprawdza realizację firmowych standardów, a prawdziwi klienci wskazują na ile te standardy im odpowiadają. Dlatego Grupa VSC oferuje badania satysfakcji klientów jako usługę komplementarną do Mystery Shopping, a obecny w grupie Polski Program Jakość Obsługi wspomaga Klientów SecretClient®, dostarczając im benchmarki konkurencji w przeszło 200 branżach, opracowane na podstawie opinii tysięcy konsumentów. Co więcej, Grupa VSC projektuje także, wdraża i obsługuje programy motywacyjne dla personelu, który otrzymuje za dobrze wykonaną pracę profity i nagrody od swoich pracodawców, a także programy lojalnościowe dla pośredników i klientów.

Podsumowując, badania mystery shopping odgrywają niezwykle ważną rolę w dzisiejszym handlu. W oparciu o satysfakcję klientów rośnie sprzedaż i wyniki. Życzymy zatem firmom, aby były postrzegane za najlepszych ekspertów od jakości obsługi w ich branżach nie tylko w Światowym Dniu Jakości, ale przez wszystkie 365 dni w roku.