Kim jest Tajemniczy Klient – SecretClient

Kim jest Tajemniczy Klient?

Tajemniczy Klient
Zwany także: Mystery Shopper, Mystery Client, Tajny Klient, Secret Client, Audytor, Secret Customer, Klient Testowy, Store Checker – to osoba biorąca udział w badaniu jakości obsługi klienta techniką Mystery Shopping. Zgodnie z otrzymanym scenariuszem wciela się w rolę określonego typu klienta i w zależności od typu badania udaje się do wskazanej placówki bądź nawiązuje kontakt zdalny, aby sprawdzić jakość obsługi oraz standardy.

Występuje w wielu odmianach w zależności od branży, np. Tajemniczy Klient banku, Mystery Guest czy Sekretny lub Tajemniczy Gość w branży hotelowej i restauracyjnej, Tajemniczy Pacjent w aptekach i przychodniach, Secret Shopper lub albo Shop Controler w sieciach handlowych, Service Checker w firmach usługowych i serwisach napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, Mystery Call – sprawdzający jakość obsługi telefonicznej, Secret Web Analyser, Secret User – czyli audytor całej ścieżki korzystania z produktu lub usługi, Ghost Client, itp.

Jakie cechy powinien mieć Tajemniczy Klient?
Nie każdy nadaje się do roli audytora SecretClient®. Wymagamy nie tylko sumienności, ale także obiektywizmu, czyli zdolności oddzielenia własnych emocji od faktów i zdarzeń. Mystery Shopper nigdy nie może dać się ponieść emocjom. Musi mieć dobrą pamięć, ponieważ przygotowując się do badania należy opanować scenariusz, a podczas wizyty zapamiętać wiele różnych elementów, a następnie opisać je jasnym i poprawnym językiem.

Dołącz do najlepszych!
Do płatnych badań SecretClient® w pierwszej kolejności zapraszamy najlepszych Tajemniczych Klientów. Zostań jednym z nich – to naprawdę nie jest trudne. Wystarczy zaangażowanie i sumienność. Przekonaj nas, że podczas zakupów zwracasz uwagę na jakość obsługi, potrafisz ją trafnie ocenić i czytelnie opisać, dlatego oprócz rejestracji w naszej bazie, zgłaszaj także próbki swoich umiejętności w postaci dowolnych obserwacji jakości obsługi. W ten sposób możesz wyróżnić się na tle innych Tajemniczych Klientów w Twojej okolicy, a także masz wpływ na poprawę jakości obsługi w sklepach, aptekach, bankach, stacjach paliw i restauracjach, z których korzystasz.

Co jest potrzebne, aby zostać Tajemniczym Klientem?
:: wiek powyżej 18 lat;
:: otwartość i komunikatywność, uczciwość i rzetelność, kultura osobista;
:: poprawność pisowni w języku polskim, znajomość zasad ortografii i interpunkcji;
:: dostęp do Internetu i umiejętność obsługi podstawowych aplikacji;
:: posiadanie lub dostęp do aparatu fotograficznego (np. w telefonie).

Zobacz także:
:: Jak dołączyć do badań Tajemniczy Klient?
:: Ilość zleceń, zasady działania i zasady nagradzania?

Więcej szczegółów dotyczących współpracy znajduje się w zakładce „Zasady współpracy”, dostępnej po zarejestrowaniu się na stronie: www.audyty.secretclient.com